Serwisy na zielono – ceny jabłek rosną

Kupię jabłka - czy taki będzie sezon 2019

Inwestorzy giełdowi cieszą się gdy „na parkiecie zielono” a sadownicy cieszą się gdy na giełdach rolnych czy towarowych jest zielono. Na wielu serwisach z ogłoszeniami rolnymi, ogłoszenie kupna wyświetla się w kolorze zielonym a sprzedaży w czerwonym.

Przewijając dziś kategorię jabłek na kilku serwisach, widać wyraźnie, że dominują oferty kupna. Oznacza to tyle, co więcej kupujących niż towaru. Czyli w konsekwencji wzrosty cen. Rosną ceny jabłek deserowych, także tych ubiegłorocznych, ale i przemysłu. Na przestrzeni kilku ostatnich dni cena jabłek przemysłowych przekroczyła 0,50 zł/kg. Pojawiają się także ogłoszenia za wyższe stawki. Czy cena jesienią przekroczy psychologiczną barierę 1,00 zł/kg?

W tym momencie można natknąć na wiele ogłoszeń ze strony pośredników na chęć współpracy w całym nadchodzącym sezonie. Pośrednicy wiedzą doskonale jak wygląda sytuacja w sadach i zwyczajnie chcą jakby „zarezerwować” dostawców w obawie przed brakiem owoców. Gołym okiem widać hosse dla sadowników.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności