T.B. Fruit – w Polsce upadłość i długi, na Ukrainie rozwój i nowa marka soków

Często informowaliśmy o firmie T.B. Fruit, która w Polsce ma ponad 90 milionów złotych długów i dwa popadające w ruinę zakłady. Na Ukrainie natomiast produkcja idzie „pełną parą”, a firma wprowadza na rynek nową markę soków.

Grupa TB Fruit, wiodący producent soków zagęszczonych na Ukrainie, zaprezentowała nową markę soków i nektarów – „Svitanok”, co po ukraińsku oznacza świt. Firma informuje o tym na swoich mediach społecznościowych. Producent reklamuje nową markę soków i nektarów, jako produkt bardzo wysokiej jakości bez barwników, konserwantów czy sztucznych aromatów. Ponadto na opakowaniach znajdują się ilustracje prac artystów na temat ukraińskiego snu.

Wprowadzanie nowej marki na rynek możemy kojarzyć z co najmniej poprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwem. Opisywane przedsięwzięcie pochłania niezależnie od kraju duże sumy pieniędzy. Jest także równoznaczne z rozwojem firmy.

Z punktu widzenia polskich dostawców i sadowników jest druga „ciemniejsza” strona. Długi wobec krajowych dostawców wynoszą ponad 10 milionów złotych, a całkowite zadłużenie przekracza 90 milionów złotych. Ponadto jedna z firm z grupy kapitałowej Tarasa B. aktywnie transportuje importowany koncentrat jabłkowy na terenie Polski, co potęguje frustracje poszkodowanych.

Przypomnijmy, że 25 października 2022 Sąd Rejonowy w Kielcach, V Wydział Gospodarczy ogłosił upadłość dłużnika, którym jest T.B. FRUIT POLSKA sp. z o.o. Równocześnie zatwierdzono warunki sprzedaży całości przedsiębiorstwa dłużnika na rzecz Swiss Sustainable Agri Holdings IV B.V. z Holandii za cenę 138 314 385,00 zł brutto.

źródło: agrotimes.ua

5 KOMENTARZE

  1. Tak działa w naszym kraju prawo- dłużnicy którzy bankrutują i są winni dziesiątki, setki milionów złotychvza chwilę okazują się milionerami (bądź ich rodziny). I to wszystko zgodnie z prawem. To nie jest kraj dla uczciwe zarabiających, tylko dla kombinatorów i złodziei

  2. Słyszałem że szef tego przedsięwzięcia ma zostać odznaczony przez samego prezydenta za udaną dywersję na tyłach wroga 😂😂😂😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here