Klęska w Rosji. W tym sezonie będzie mniej jabłek, owoców jagodowych i zbóż

przymrozek

Majowe przymrozki ograniczą w centralnej Rosji zbiory jabłek o 50 – 70%. Mniej będzie także owoców jagodowych, a przede wszystkim zbóż.

Wiosenne przymrozki dotknęły nie tylko Polskę, ale także wschód Europy. Duże straty notowane są na Ukrainie i w Rosji. W europejskiej części kraju największy wpływ miały one na jabłka. Według szacunków, tegoroczne plony w Centralnym Okręgu Federalnym będą zmniejszone o 50 – 70%.

Najbardziej dotknięte mrozem zostały rejony Woroneża, Rostowa na Donem, Lipiecka i Tambowa. Nieco lepiej prezentuje się obłożenie drzew w rejonie Tuły i Krasnodaru. W całym kraju mniej będzie także owoców jagodowych. W związku z tym politycy przygotowują obywateli do wyższych cen…

Informacje na temat tegorocznych plonów owoców napływające z Rosji są szczątkowe i bardzo ogólne. Znacznie więcej wiemy o stratach w zbożach. W rejonach, które wymieniliśmy wyżej, przez kilka majowych nocy z rzędu, temperatura spadała do -6 stopni i mniej. Najbardziej ucierpiała pszenica. W efekcie pierwotne, wiosenne prognozy zbiorów zbóż obniżono już o ponad 11 milionów ton!

źródło: www.kommersant.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here