Komunikat sadowniczy PROCAM 01 z 19.03.2024

dr Gasprarski

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego komunikatu sadowniczego PROCAM w sezonie 2024 od dr Krzysztofa Gasparskiego. W komunikacie sadowniczym z 19.03.2024 mowa o pierwszych zabiegach z użyciem miedzi, parchu jabłoni, zwalczaniu szkodników, a także nawożeniu. 

W sadach można zaobserwować już pierwsze szkodniki. Gdy tylko otwierają się pąki, może pojawiać się już mszyca. To samo dotyczy przędziorków. Jednym z rozwiązań do wykorzystania są oleje, jednak warto zwrócić uwagę, aby po wykonaniu zabiegu nie występowały przymrozki. Można też sięgnąć po preparaty działające mechanicznie.

Jeśli chodzi o choroby, głównie parcha jabłoni – widać, że sadownicy po doświadczeniach z ubiegłego roku są wyczuleni. Wielu z nich jeszcze przed pierwszymi komunikatami zastosowało produkty miedziowe. Bez względu na to, czy istniało już wówczas realne zagrożenie ze strony parcha, trzeba pamiętać, że miedź ma działanie fitosanitarne i zabezpiecza rany po cięciu, dlatego te zabiegi były jak najbardziej uzasadnione. Więcej w materiale filmowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here