Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach „Sadownicza Produkcja Przemysłowa”?

suszone jabłka

Po raz pierwszy w ramach Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu zapraszamy na warsztaty dotyczące możliwości przetwarzania owoców w obrębie własnego gospodarstwa. Przetwórstwo w miejscu produkcji – czy to jest możliwe? Czy może przynieść zysk i pozwolić na uniezależnienie się od wahań cenowych na rynku owoców przemysłowych?

Produkcja owoców to nie tylko mityczna misja i radość obcowania z naturą. Produkcja sadownicza to zakład pracy, fabryka, przedsiębiorstwo przemysłowe. Produktem jest towar, którego wartość ma pokryć koszty produkcji i zapewnić zysk. Popatrzmy na gospodarstwo sadownicze jak na biznes i rozważmy nasze możliwości.

Rejestracja nie jest obowiązkowa, ale zachęcamy, żeby się zarejestrować, aby otrzymać pakiet dla uczestnika REJESTRACJA 

W 2023 roku po raz pierwszy na takim forum chcemy podjąć temat o przetwórstwie w miejscu produkcji. Czy dla części gospodarstw może być to szansa na większe zyski? Kto i z jaką produkcją może dzięki takim działaniom nie tylko więcej zarabiać, ale uniezależnić się też od huśtawki cenowej?

Może nie trzeba być zdanym na cenę dnia i chwilową górkę produkcji na skupach czy giełdach?

To trudny temat, ale jest pora, żeby o nim szerzej rozmawiać. Warto wiedzieć, jakie są możliwości i samemu przemyśleć zebrane w jedynym dniu i miejscu informacje.

Czy można skutecznie konkurować z wielkimi przetwórniami? Jakie produkty wchodzą w grę? Jakie metody handlowe zastosować? Jakie dofinansowanie na podobne działania przewidziane jest w najbliższym czasie? Jakie środki można pozyskać na budowanie niezależności i bezpieczeństwa handlowego poprzez własne przetwórstwo? Niektórzy produkują wino, może pora na mocne alkohole? Komu może się to opłacać i jak to zrobić w gospodarstwie sadowniczym?

Warsztaty mogą być inspiracją do działania i pobudzić zupełnie nowy zakres działań sadowników. Dla tych, którzy zaczną wcześniej wyposażeni w wiedzę i fundusze, sukces może być szybszy i łatwiejszy. Nie wszystkie pomysły mogą się sprawdzić, ale jesteśmy w takim momencie, kiedy trzeba dyskutować. Warsztaty pozwolą na wymianę poglądów – liczymy na interakcję ze słuchaczami.

Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu będzie odbywać się w dniach 1 – 2 lutego 2023. Natomiast na warsztaty Sadownicza Produkcja Przemysłowa – przetwórstwo w miejscu produkcji zapraszamy 2 lutego.

Przychodząc na Spotkanie warto też wziąć ze sobą najcięższe jabłko —–> Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2023 – Przynieś najcięższe jabłko i wygraj nagrodę!

Zachęcamy również do wzięcia udziału w pokazach cięcia: ZAPISZ SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here