W marcu zabraknie w Belgii Goldena i Jonagolda?

jonagoldy

Hurtownicy w Belgii przewidują, że już w marcu na tamtejszym rynku będą mieli do czynienia z niedoborami jabłek odmian Golden Delicious i Jonagold. Eksport z Polski trwa nieprzerwanie od zbiorów.

Belgijscy hurtownicy informują, że już w marcu mogą wystąpić niedobry odmian Jonagold i Golden Delicious na rynku jabłek deserowych. Popyt na jabłka jest na stałym, dobrym poziomie, natomiast mniejsze zbiory i zmniejszające się zapasy, skutkują wyższymi cenami jabłek.

O takim scenariuszu pisaliśmy w artykule Komu w Europie najszybciej skończą się jabłka? Obecnie na łamach zachodniej prasy branżowej belgijscy hurtownicy informują, że ich dostawcy zakończą sprzedaż Jonagolda i Goldena do marca. W związku z tym będą zmuszeni szukać zaopatrzenia za granicą.

W tym kontekście warto omówić kwestię naszego eksportu do Belgii. Jak wielokrotnie informowaliśmy eksport trwa nieprzerwanie od zbiorów. Polski Red Jonaprince stale eksportowany na zachód

Kupujący z krajów Beneluksu są zainteresowani głównie odmianami Red Jonaprince i Jonagored. Niestety, skala eksportu nie jest znana. Jedno jest pewne. Gdyby nie zakupy Belgów w Polsce, to krajowe zapasy jabłek skończyłyby się znacznie szybciej.

 

Źródło: agf.nl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here