Najpierw ukradł skarbonę
Do kradzieży doszło pod koniec marca. Jak podaje policja, mężczyzna wszedł do kościoła, zabrał skarbonę z datkami i przeniósł ją w inne miejsce. Potem wyszedł i wrócił dopiero wtedy, gdy w środku nie było już wiernych. Wtedy zabrał skrzynkę i uciekł.
Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i zaczęli ustalać, w którą stronę odjechał lub odszedł sprawca. Później w parku znaleźli porzuconą, otwartą skarbonę bez pieniędzy.
Schował się pod folią na truskawkach
Zebrany materiał pozwolił ustalić tożsamość podejrzanego. Policjanci trafili do miejsca, w którym przebywał 23-latek. Był to teren gminy Wyszogród.
Podczas zatrzymania mężczyzna zaczął uciekać. Biegł przez zabudowania gospodarcze, a potem przez pole. W pewnym momencie położył się pod rozłożoną folią na plantacji truskawek. Liczył, że w ten sposób ukryje się przed funkcjonariuszami. Niestety, nie była to najlepsza kryjówka:) Został zatrzymany na miejscu.
Jak podaje policja, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do czynu. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany za kradzieże sklepowe.
