#2 Komunikat sadowniczy Mateusz Nowacki. Nawożenie, pierwsze zabiegi, 27.03.2021

mateusz nowacki

Tegoroczna wiosna wygląda zupełnie inaczej od tej z ubiegłego roku. Chociaż nie dostrzeżemy jeszcze pękania pąków to patrząc na prognozy wegetacja powinna niedługo wystartować. Niemniej, w porównaniu z ubiegłym rokiem start ten będzie nieco opóźniony. Zapraszamy do obejrzenia nowego komunikatu sadowniczego od Mateusza Nowackiego z AgroFresh.

Biorąc pod uwagę teoretyczny okres kwitnienia jabłoni na weekend majowy, to obecnie jest dobry moment na wysianie nawozów azotowych. Ważne jest, aby nawozy azotowe były wysiane 5 do 6 tygodni przed kwitnieniem. W efekcie nasze drzewa miały dostęp do przekształconego azotu w okresie kwitnienia.

W materiale mowa nie tylko o nawożeniu i ochronie. Zdaniem Mateusza Nowackiego nie powinniśmy w tym momencie mówić o tym czy rok będzie urodzajny, czy nieurodzajny. Powinniśmy się skupić na produkcji dobrej jakości jabłek, które będzie nam łatwiej sprzedać. Więcej na filmie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności