Aktualne ceny i dostępność środków ochrony opartych na kaptanie

opryski na półce

Dostępność środków ochrony roślin opartych na kaptanie jest ostatnio niezwykle częstym tematem rozmów między sadownikami. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny i dostępność tych preparatów.

Środki, które w wybranych sklepach kupimy od ręki ograniczają się w zasadzie wyłącznie do Merpanu 80 WDG oraz Captanu 80 WDG. Niestety, ich dostępność w hurtowniach jest obecnej chwili daleka od zapotrzebowania ze strony rynku.

Jeśli chodzi o ceny, to Merpan 80 WDG w 10 kilogramowych opakowaniach kupimy najczęściej od 43 do 45 zł za kilogram. Ten sam produkt kupimy również w 1 kilogramowych opakowaniach po 46 – 47 zł za kilogram. Nieco droższy jest Captan 80 WGD, spotkamy się z cenami 49 – 53 zł za kilogram. Najtańszym środkiem z tytułową substancją czynną jest teoretycznie Rebaate 80 WG, jednak na razie nie jest on dostępny.

Od handlowców dowiadujemy się o nadchodzących dostawach pozostałych środków w kwietniu i maju – na przykład produktu Malvin 80 WDG i większych opakowań Captanu 80 WDG. W przypadku mniejszych sklepów ogrodniczych sytuacje można opisać jednym słowem – oczekiwanie.

Jednak dystrybutorzy uspokajają i zapewniają o tym, że podaż w okresie ochrony będzie wystarczająca. Głównym powodem w niewystarczającej dostępności tytułowych fungicydów są problemy logistyczne związane z drożejącym transportem morskim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here