Program Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2022

program ochrony roślin

Więcej usuwamy niż dodajemy – tak można podsumować zmiany, jeśli chodzi o środki ochrony roślin dostępne na naszym rynku. W Programie Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2022 wydanym przez Wydawnictwo Plantpress znajdziecie najbardziej aktualne informacje o zarejestrowanych w ochronie sadów i plantacji jagodowych środkach ochrony, a także szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków. Bardzo istotna jest także informacja o preparatach wycofywanych w 2022 roku wraz z datą do kiedy można dany środek stosować.

Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich sadowników, którzy na co dzień korzystają w Programu Ochrony Roślin Sadowniczych, bo z roku na rok zmuszeni jesteśmy wykreślać z niego kolejne substancje aktywne. W roku 2022 największe „straty” widoczne są przede wszystkim, jeżeli chodzi o fungicydy.

Zniknęła cała grupę preparatów benzimidazolowych – bazujących nie tylko na samym tiofanacie metylu, a także środków opartych na mieszaninie tiofanatu metylu z  tertrakonazolem. Jest to poważny problem, gdyż preparaty oparte właśnie o tiofanat metylu był bardzo ważnym elementem programu ochrony przed chorobami kory i drewna zarówno w przypadku drzew pestkowych jak i jabłoni i gruszy.  Jeszcze dłuższa jest lista usuniętych preparatów bazujących na mankozebie lub jego mieszance z metalaksylem, a to nie jedyne preparaty, które zniknęły z tegorocznej edycji Programu…

Kliknij TU i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2022 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie czasopisma MPS SAD.

Zachęcamy do zaopatrzenia się w Program Ochrony Roślin Sadowniczych edycja 2022, który stanowi zbiór najważniejszych informacji o:
– zarejestrowanych i dostępnych w handlu środkach ochrony roślin i ich stosowaniu w sadach i jagodnikach
– w przypadku preparatów wycofywanych w 2022 roku – data do kiedy można dany środek stosować
– ułatwiające wyszukiwanie listy alfabetyczne środków: fungicydy, zoocydy, herbicydy …
– szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków (zgodnie z fazami rozwojowymi roślin…)
– inne przydatne informacje (m.in. kody IRAC i FRAC…)

Program ułatwia planowanie oraz ewidencjonowanie zabiegów.

Kliknij TU i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2022 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie czasopisma MPS SAD.

pors 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here