Aktualne ceny suchego przemysłu

suchy przemysł

Ceny suchego przemysłu różnią się obecnie znacząco w zależności od kupującego. Krajowe zakłady nierzadko oferują mniej, niż pośrednicy. W tym przypadku jabłka najczęściej docierają do Niemiec. Popyt na surowiec jest na dobrym poziomie.

Po ostatnich obniżkach cen zakupu jabłek przemysłowych największy podmiot w branży przetwórczej, oferuje w zbycie 0,45 zł za kilogram. Na punkach skupu, które dostarczają surowiec do krajowych zakładów sadownicy najczęściej otrzymują 0,40 zł za kilogram. Jednocześnie większe partie suchego przemysłu można sprzedać drożej.

Suchy przemysł kupowany w wyższych cenach trafia do niemieckich przetwórni, zlokalizowanych w Niemczech. Popyt ze strony tamtejszych odbiorców na surowiec do produkcji soków NFC nie słabnie. Odmiany zielone najczęściej kierowane są do produkcji różnego rodzaju musów i przecierów.

Przedsiębiorcy zajmujący się handlem przemysłowym surowcem oferują obecnie od 0,45 nawet do 0,55 zł za kilogram netto w przypadku odmian czerwonych. Ceny dotyczą ilości cało samochodowych.

Droższe są odmiany Golden Delicious i Mutsu, za które sadownicy otrzymują najczęściej 0,60 zł za kilogram. Pojawiają się również pierwsze oferty, w których kupujący oferują symboliczny grosz więcej. Świadczy to o dobrym i niesłabnącym popycie na tego typu surowiec. Powyższą tezę potwierdza chęć zakupu Boikena równocześnie z popularnymi zielonymi odmianami. Oferty zakupu suchego przemysłu pojawiają się również ze strony grup producenckich.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here