Pierwsze wzrosty cen jabłek z przerywki. Popyt większy niż podaż

przerywka

Ten sezon chyba nie przestanie nas zaskakiwać. Mamy dopiero czerwiec, a już notujemy pierwszą podwyżkę cen jabłek z przerywki.

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszych ofertach zakupu jabłek z ręcznego przerzedzenia. Ceny wahały się wówczas od 0,75 zł/kg do 1,00 zł/kg netto. Dostawcy otrzymywali także informacje, że kolejne zakłady zaczną skupować i przetwarzać jabłka z nowego sezonu na początku lipca.

Dziś spotkamy się z pierwszymi ofertami na poziomie 1,10 zł/kg netto, czyli 1,17 zł brutto. Ta dziesięcioprocentowa podwyżka w czerwcu chyba najlepiej świadczy o dużym popycie na jabłka przemysłowe. Równocześnie odsort od jabłek deserowych skupowany jest nawet po 1,20 zł/kg netto (1,28 zł/kg brutto).

Sadownicy są zgodni – w tym roku w zdecydowanej większości sadów korekta ręczna nie jest potrzebna, plony są przeciętne. W najbliższych tygodniach do zakładów trafią głównie nieduże partie zdeformowanych owoców odmiany Gala, która najbardziej ucierpiała przez kwietniowe przymrozki pod względem jakościowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here