Przed nami długa, ciepła i sucha jesień

sad jesienią

W tym roku październik zapiszemy prawdopodobnie jako miesiąc suchy, słoneczny, ciepły, z małą ilością przymrozków i umiarkowanym wiatrem. Aura wyjątkowo sprzyjać będzie zbiorom owoców, ziemniaków i warzyw korzeniowych.

Do Polski zbliża się kolejny wyż. Dzięki niemu w środę i czwartek oraz na wschodzie w piątek będzie niemal bezwietrznie. Słaby wiatr wytworzy gęste mgły, które wygenerują niskie chmury. Mimo wszystko padać nie będzie nigdzie.

W weekend i w kolejnym tygodniu z za chmur wyjrzy słońce. Co więcej za około 10 dni niebo może przez kilka dni pozostać zupełnie bezchmurne w całej Polsce. W tym tygodniu na termometrach od 3 do 10 stopni nocami i od 10 do 16 stopni w ciągu dnia. W przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie.

Bezchmurnej pogodzie towarzyszyć ma temperatura na poziomie 5-10 stopni nocami i nawet 20-25 stopni w ciągu dnia. Wiatr powieje umiarkowanie z południe, w górach halny, w wyniku którego rosa na południu Polski będzie niewielka.

Suchy, ciepły październik dotyczy w tym roku całej Europy. Ciepło i sucho jest również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Zupełnie odwrotnie jest w Rosji. Tam na północy szybciej niż zawsze napłynęło arktyczne powietrze przynosząc przymrozki na południu Rosji i w północno wschodniej części Chin, która to jest najbardziej rolniczą okolicą w Chinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here