Żółte jabłka – kolejna nisza na rynku

Sonnenglanz

Wyróżniający kolor i dobry marketing – w teorii jest to sposób na poprawę opłacalności produkcji. Pewna firma w Holandii właśnie od tego zaczyna sprzedaż jabłek o intensywnym kolorze skórki. Ich zdaniem jest to kolejna nisza do wykorzystania na nasyconym, zachodnioeuropejskim rynku.

W ostatnim czasie podejmowaliśmy temat popularnych gatunków w nowych kolorach. Mówiliśmy jednak o owocach jagodowych. Żółte i czarne maliny czy białe truskawki. Pewna holenderska firma wprowadza na tamtejszy rynek, żółte jabłka – Sonnenglanz®.

Owoce odmiany są całkowicie, intensywnie żółte. Kolor jest określany także jako kanarkowy. Jest on widoczny już od dość wczesnego okresu wzrostu owoców. Pierwsze partie zostały sprzedane ubiegłorocznej jesieni. Klienci pytają i wracają po Sonnenglanz®. Nic dziwnego. Odmiana została wychodowana w Niemczech i smakiem bardzo przypomina Elstara – ulubioną odmianę Niemców i Holendrów.

Firma, którą prowadzą dwaj bracia uzyskała wyłączność do dystrybucji odmiany na terenie Holandii. Można powiedzieć, że to nadal tylko jabłka. Niemniej wyłączność produkcji i dystrybucji, a także marketing i chwytliwa nazwa (w tłumaczeniu „słoneczny połysk/błysk”) dają szanse na dobry biznes na nasyconym europejskim rynku jabłek.

Sonnenglanzźródło: boergijs.nl

zdjęcia: Michael Neumüller – hodowca

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here