Odrzucono wniosek o restrukturyzację przetwórni Kampol-Fruit

kampol fruit

Sąd odrzucił wniosek o restrukturyzację firmy Kampol-Fruit. Przypomnijmy, że chodzi o wyjątkowo krzywdzące dla dostawców postępowanie o zatwierdzenie układu. Zatem jest to bardzo dobra informacja.

Zacznijmy od najważniejszej informacji, którą potwierdziliśmy u źródła. IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego Lublin-Wschód odrzucił wniosek o restrukturyzację firmy Kampol-Fruit. Przypomnijmy, że ze strony spółki wnioskowano o zatwierdzenie przedstawionego wierzycielom układu.

W grudniu ubiegłego roku, wierzyciele przetwórni otrzymywali pisma od doradcy restrukturyzacyjnego, który nadzorował postępowanie o zatwierdzenie układu. Producenci warzyw, owoców, a także dostawcy byli bardzo zaniepokojeni, że proponowany układ zaspokajał długi ZUS-u i banków w 100% wraz z odsetkami, a długi dostawców zaledwie w 50% bez odsetek. 

W efekcie doszło do protestu przed jednym z zakładów firmy w Rykach 19 grudnia 2023. Sprawę nagłośniły lokalne i krajowe media. Protestujący zdecydowanie nie zgadzali się na proponowane warunki, które stawiały ich w znacznie gorszej pozycji od banków i ZUS-u. Wówczas proponowano, żeby zakłady przetwórni przejął KOWR.

W kolejnych tygodniach doszło do zatrzymania i tymczasowego aresztowania właściciela firmy. Na początku lutego, lubelska prokuratura zabezpieczyła jego majątek w kwocie ponad 8 milionów złotych. Wówczas Piotr F. usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę podmiotów rolniczych.

Niemniej kilka dni temu Sąd odrzucił postępowanie o zatwierdzenie układu, co dla dostawców jej dobrą informacją. Niestety, nie udzielono nam informacji, jakie kroki będą w przyszłości podjęte przez wymiar sprawiedliwości w opisanej sprawie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here