Mitsui Chemicals Agro nabywa 10% udziałów w Belchim Crop Protection

Japońska firma Mitsui Chemicals Agro, Inc. (MCAG) nabyła 10% udziałów w belgijskiej firmie Belchim Crop Protection NV. Obie firmy uzgodniły współpracę biznesową. Ta współpraca wzmocni relacje pomiędzy firmami i prowadzić będzie do dalszych sukcesów obu spółek poprzez przyspieszenie rozwoju innowacyjnych produktów, a także szybsze wprowadzanie tych produktów na rynek.


Obie firmy współpracowały już w zakresie rejestracji i komercjalizacji niektórych produktów MCAG (na polskim rynku np. akarycyd Milbeknock).Współpraca ta rozwijała się stopniowo w coraz większej liczbie krajów w Europie. Długie cykle rozwojowe, zwiększone wymagania regulacyjne oraz rosnące koszty i zmiany na rynku, to trudności, jakie napotykają wszystkie firmy agrochemiczne. Dlatego też, obie strony zdecydowały się na zacieśnienie współpracy w rozwoju, rejestracji, wprowadzaniu do obrotu i sprzedaży produktów agrochemicznych.

Mitsui Chemicals Agro, Inc. jest jedną z wiodących japońskich firm agrochemicznych, typu R&D, która dostarcza innowacyjne rozwiązania dla ochrony roślin. Mitsui jest firmą, która zawsze oferuje rozwiązania i serwis wysokiej jakości wnosząc wkład w rozwój zrównoważonego rolnictwa.

Belchim Crop Protection działa na rynku Europejskim już 30 lat. Założona w Belgii firma obecnie działa na całym świecie osiągając obrót 460 milionów €. Wraz z ogromną wiedzą techniczną i zrozumieniem lokalnych rynków oraz innowacyjnymi produktami Belchim oferuje światowemu rolnictwu rozwiązania agrochemiczne na dzisiaj i na jutro.

Firma Mitsui Chemicals Agro jest obecnie drugą już japońską firmą R&D, po ISK Biosciences SA, współpracującą z firmą Belchim na podobnych zasadach.

Źródło: Belchim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here