40 zł za łubiankę truskawek. Dziś to plantatorzy dyktują warunki

Malwina

Zgodnie z przewidywaniami późne odmiany truskawek (głównie odmiany Malwina), osiągają wysokie ceny w hurcie. Jakie stawki można było uzyskać dzisiaj 16.06.2024 roku na Broniszach?

Jak informuje nas jeden z plantatorów, który dziś wieczorem dotarł na rynek hurtowy w podwarszawskich Broniszach, plantatorzy mają świadomość, że sezon dobiega już końca, a popyt nie maleje i odpowiednio wyceniają swoje owoce.

Plantatorzy za wysokiej jakości Malwinę oczekują cen w wysokości od 38 do 40 zł za łubiankę. Truskawki nieco gorszej jakości cenią na 28-33 zł.

Jak opisać w skrócie stosunek podaży do popytu? Truskawek jest bardzo mało, a zainteresowanie duże. Plantator, z którym rozmawiamy przywiózł tylko kilkadziesiąt łubianek odmiany Malwina. Sprzedał je bardzo szybko, ale jak mówi, nawet mając znacznie większą ilość również mógłby ją opłacalnie sprzedać.

Zdecydował się wystawić cenę 40 zł za łubiankę i właśnie za taką stawkę udało mu się sprzedać wysokiej jakości owoce.

Warto podkreślić, że choć aktualne ceny truskawek cieszą plantatorów, to odbiorcy są niezadowoleni z tak wysokich stawek. W mediach społecznościowych nie brakuje przepychanek słownych między plantatorami a odbiorcami, którzy chcieliby oczywiście niższych cen.

Plantatorzy ironicznie komentują, że kiedy truskawki miały znacznie niższe ceny, nie dochodziło do takich sporów i kłótni, jak obecnie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here