Ceny truskawek 2024: Przybywa ofert sprzedaży truskawek z uprawy tunelowej

truskawki

Na rynek trafiają obecnie coraz większe partie krajowych truskawek z upraw tunelowych. Jak kształtują się ceny truskawek na dzień 29.04.2024?

Tak jak można było przewidzieć, dwa cieplejsze dni wystarczyły, aby truskawki tunelowe szybko dojrzały do zbioru i trafiły na rynek. W mediach społecznościowych oraz na portalach z ofertami błyskawicznie przybywa dzisiaj ogłoszeń o chęci sprzedaży kolejnych partii owoców. Pierwsze truskawki z tuneli pojawiły się na rynku już przed tygodniem. Jednak były to wręcz symboliczne ilości.

Obecnie na rynkach hurtowych cena kilograma truskawek tunelowych waha się od 28,00 do 32,00 złotych (np. we Wrocławiu i Gdańsku). Jak relacjonują plantatorzy, na rynkach hurtowych podaż krajowych owoców nadal nie jest duża. Dodają również, że na rampach „króluje” import po 12 – 14  zł/kg. W najbliższych dniach podaż truskawek stopniowo będzie się zwiększać.

Z jednej strony plantatorzy martwią się, że pierwszy wysyp przypada na majówkę, która w tym roku wiąże się z dłuższymi urlopami. Przez część dni nie pracują również markety, dlatego działy zakupu jeszcze nie zamawiały większych ilości krajowych truskawek z tuneli.

Z drugiej strony, ciepła pogoda zawsze towarzyszy większej konsumpcji truskawek. W tym przypadku część plantatorów jest zdania, że jeśli detaliści rozpoczną sprzedaż na ulicach, to w trakcie długiego weekendu majowego większe partie truskawek zostaną bez problemu sprzedane. Zarówno w hurcie, jak i w detalu.

tunel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here