Jagodowe Trendy 2023 – Konferencja dla plantatorów owoców jagodowych już w tym tygodniu

mechaniczny zbior porzeczek

Już w dniach 24-25 listopada w Kraśniku odbędzie się konferencja Jagodowe Trendy 2023. Organizatorzy przygotowali szereg wykładów dotyczących uprawy owoców jagodowych, a także sytuacji rynkowej. Odbędzie się również debata o tym, jak ochronić krajowych plantatorów malin, a drugiego dnia wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach o mechanicznym zbiorze owoców jagodowych, a także możliwości ich zagospodarowania poprzez produkcję alkoholi. 

Tradycyjnie podczas konferencji będzie okazją do wysłuchania wykładów przygotowanych przez krajowych i zagranicznych ekspertów, a dotyczących najnowszych technologii i trendów w produkcji, marketingu i sprzedaży owoców jagodowych. Porozmawiamy o ochronie plantacji jagodowych w 2023 i wnioskach na kolejny sezon, a także roli analiz gleby i przygotowywaniu racjonalnych planów nawożeniowych.

Szereg wykładów dotyczył będzie sytuacji rynkowej plantatorów. Podsumujemy przebieg sezonu skupu owoców, zastanowimy się nad przyszłością uprawy porzeczek i agrestu, ocenimy również sezon malinowy z punktu widzenia plantatora. Ważnym punktem wydarzenia będzie debata o tym, jak można ochronić krajowych plantatorów malin. W momencie zbiorów malin temat był szeroko dyskutowany, a obecnie zdecydowanie przycichł, ale czy nie potrzebne są zmiany systemowe z myślą o kolejnym sezonie? Dlaczego nie działamy zawczasu?

Porozmawiamy również o marketingu owoców i innowacyjnych produktach, które mogą być szansą na odzyskanie marży.

Drugi dzień konferencji (25 listopada) przybierze formę warsztatów. Pierwszy z nich dotyczył będzie mechanicznego zbioru owoców jagodowych – aspekty praktyczne (ekonomia zbioru ręcznego i mechanicznego na przykładzie malin, kupić czy wynająć, zbiór mechaniczny owoców jagodowych w praktyce, wsparcie finansowe w zakupie maszyn do zbioru mechanicznego – kwoty, terminy, wymagania.) Partnerem merytorycznym tego bloku jest firma JAGODA JPS

Druga cześć warsztatów to możliwości zagospodarowania owoców jagodowych poprzez własną produkcję alkoholu (jak można robić to legalnie, ile kosztuje taki biznes, czy można dostać na to wsparcie, gdzie się nauczyć jak to robić,
jak sprzedawać, marketing i promocja). Zapraszamy również na degustację win z owoców jagodowych. Warsztaty przygotowane będą przez ekspertów DiWine.

Jak co roku poza aktualnymi tematami poruszanymi podczas konferencji, będzie okazja odwiedzić stoiska firm branżowych, spotkać się z doradcami, a także wymienić się doświadczeniami i opiniami. Sponsorami tegorocznej edycji Jagodowych Trendów są firmy Bayer i Yara Poland.

Szczegółowy program dostępny tutaj: Jagodowe Trendy już 24-25 listopada w Kraśniku – sprawdź program wydarzenia

Warto więc już dzisiaj zaplanować uczestnictwo w Konferencji Jagodowe Trendy – tym bardziej, że udział w niej jest bezpłatny. Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie https://jagodowetrendy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here