Mroźnie na Bałkanach podają wyjściowe ceny skupu malin i jeżyn

ceny owoców miękkich

Część mroźni w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie wystawia pierwsze oferty zakupu malin i jeżyn. Chociaż sezon jeszcze w pełni nie wystartował, to wyjściowe ceny satysfakcjonują plantatorów. Są oni jednak przekonani o nadchodzących wzrostach.

Pierwsze zakłady na Bałkanach rozpoczynają przygotowania do sezonu skupu i przetwórstwa malin i jeżyn. Plantatorzy są informowani o pierwszych wyjściowych cenach. Jedna z dużych bośniackich mroźni wystawiła cenę początkową dla malin na poziomie 4,0 KM – 9,22 zł/kg. Jeśli chodzi o jeżyny, to będzie obowiązywać cena 1,5 KM – 3,48 zł/kg.

W Serbii i w Bośni od kilku miesięcy mówi się bardzo dużo tegorocznym sezonie skupu malin. Oczekiwania plantatorów są wysokie, ponieważ znają sytuację rynkową. O ile wspomniane ceny malin satysfakcjonują tamtejszych sadowników, to są oni przekonani o wzrostach. Zdaniem producentów w pełni sezonu maliny będą kosztować 5,0 KM – 11,32 zł/kg.

Przypomnijmy, że zarówno proponowana cena wyjściowa jak i oczekiwania producentów wynikają z rekordowego popytu na mrożone maliny. Osiągały one tej wiosny bardzo wysokie ceny. Przekroczyły nawet poziom 3,00 eur/kg – 13,57 zł/kg. Zakłady, zarówno na Bałkanach i w Polsce wyprzedały całą ubiegłoroczną produkcję, Jakie zatem będą tegoroczne ceny w Polsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here