Problemy włoskich sprzedawców truskawek

Truskawki

„Znaczne ilości truskawek przyjeżdżają do Włoch z Hiszpanii po niskich cenach. Mówimy o odmianach o słabej jakości po cenach wahających się w okolicach 1,30–1,50 EUR / kg, czyli  poniżej zarówno kosztów produkcji, jak i transportu”, wyjaśnia Carmela Suriano, dyrektor generalny Club Candonga.

„Wszystko to dotyczy naszych włoskich producentów, ponieważ jakość ich produktów jest wyższa, muszą konkurować z tak ogromnymi dostawami powodującymi komercjalizację i problemy z wynagrodzeniem”.

Czytaj także: Trudny sezon truskawkowy na południu Europy

„Wielkość sprzedaży jest tak duża, że trudno jest osiągnąć zysk. Nawet ceny Candonga spadły do 2,50–2,80 EUR / kg, podczas gdy w ciągu ostatnich kilku tygodni sięgały nawet 3,50 EUR / kg”.

Czytaj także: Pracownicy sezonowi – procedura zatrudniania cudzoziemców.

„Mimo że ceny pozostają niskie, zauważamy pewne zainteresowanie ze strony sprzedawców detalicznych produktami krajowymi. W Hiszpanii kampania truskawkowa jest już prawie zakończona, więc mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja się poprawi”.

Jeśli chodzi o działania promocyjne i komunikacyjne koordynowane przez Ortofrutta Italia i rozpoczęte 1 kwietnia, menedżer informuje, że „jest to strategiczna inicjatywa promująca włoski sektor truskawek. Niezależnie od ich pochodzenia, truskawki krajowe mają lepsze właściwości organoleptyczne i ekologiczne, więc musimy informować konsumentów końcowych i wspierać te strategie rynkowe.

Karol Pajewski
Źródło: www.candonga.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię