Zbuduj silne i wydajne korzenie w truskawkach – dr Zbigniew Jarosz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zbigniew Jarosz

Aby nowo posadzone rośliny prawidłowo rosły, a potem dobrze plonowały, należy zacząć od podstaw. Tą podstawą jest prawidłowy rozwój systemu korzeniowego.

Przy założeniu nowej plantacji truskawek szczególnie istotne jest dobre i szybkie ukorzenienie się sadzonek. Niestety, w ostatnim czasie pogoda nie sprzyja temu procesowi. Temperatury są bardzo wysokie, a gleba pod folią w tunelach nagrzewa się do jeszcze wyższych temperatur niż te, które osiąga powietrze. Dlatego w takich warunkach konieczne jest wspomaganie procesu ukorzeniania się.

Optymalne ukorzenianie się truskawek to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego wzrostu i obfitych plonów. Prawidłowy rozwój drobnych i cienkich korzeni włośnikowych pełni kluczową rolę w pobieraniu wody i składników pokarmowych. Wzrost korzeni włośnikowych jest szczególnie istotny w fazie początkowego wzrostu i ukorzeniania się, gdy rośliny muszą szybko nawiązać zdolność pobierania wody i składników od gleby.

Rootex to preparat, którego działanie skupia się również na stymulowaniu wzrostu korzeni włośnikowych truskawek. Te drobne, cienkie korzenie pełnią kluczową rolę w pobieraniu wody i składników pokarmowych, w tym ważnych związków NPK (azotu, fosforu i potasu) i mikroelementów. Wzrost korzeni włośnikowych jest szczególnie istotny w fazie początkowego wzrostu i ukorzeniania się, gdy rośliny muszą szybko nawiązać zdolność pobierania wody i składników od gleby.

Dawkowanie Rootex:  5 kg/ha A

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się zastosowanie Rootex w dawce 5 kg/ha i po 21-30 dniach powtórzyć aplikację poprzez system fertygacji.

Więcej o produkcie znajdziesz na stronie dystrybutora: TUTAJ

2 KOMENTARZE

  1. Witam serdecznie
    Czy preparat Rootex można zastosować do zaprawiania sadzonek przed sądzeniem?
    Pozdrawiam Artur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here