Orlen przejmie Azoty Puławy? Jest pierwszy oficjalny komunikat

azoty Puławy

Doprowadzenie do stabilności w sektorze nawozów, ale także w krajowym sektorze energetycznym to główne cele planowanego przejęcia puławskich zakładów azotowych przez grupę Orlen. Dziś na konferencji prasowej w Puławach padła pierwsza oficjalna deklaracja ze strony prezesa PKN Orlen.

– Podpisaliśmy list intencyjny rozpoczynający etap badań w zakresie akwizycji grupy Azoty Puławy – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Kilkanaście lat temu Orlen przejął grupę Anwil, wówczas firmę w złej kondycji finansowej, która dziś przynosi zyski. D. Obajtek zapewniał, że spółka kapitałowa, którą kieruje ma bardzo duże doświadczenie w przejmowaniu dużych firm z sektora energetycznego i planowane przejęcie również zakończy się sukcesem.

Dzisiejsza konferencja prasowa nie oznacza, że puławski zakłady już w tym momencie wchodzą w skład Orlenu. Jest to jednak bardzo ważny komunikat i potwierdzenie krążących w mediach od kilku dni przypuszczeń, że naftowy potentat chce przejąć największe zakłady produkujące nawozy w naszym kraju.

– Proces połączenia firm ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszelkie fuzje, które dotychczas dokonał Orlen dokonały się przez spokój społeczny, poprzez dialog z pracownikami. I teraz też tak chcemy zrobić – podkreślił Obajtek.

– 6 czerwca 2023 roku podpisany został dokument o zachowaniu poufności oraz trybie udostępniania informacji pomiędzy GA Puławy, PKN ORLEN S.A. i Grupą Azoty S.A. w związku z zamiarem rozpoczęcia rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji przez PKN ORLEN S.A”. – podano w komunikacie prasowym. 

źródło: Konferencja prasowa zarządu Grupy Azoty z 6 czerwca 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here