Aktualne ceny Pirosa – Nie płaci towar, tylko czas

piros

Notowany obecnie popyt na Pirosa jest najlepszym potwierdzeniem starego powiedzenie, które od lat towarzyszy handlującym owocami. „Nie płaci towar, tylko czas…”

Dobry popyt na ostatnie partie Pirosa i aktualne ceny jabłek

Kupujący na rynkach hurtowych nadal bardzo chętnie kupują Pirosa. Ceny za skrzynkę wysokiej jakości to nadal około 50 – 55 zł, czyli od 3,33 do 3,66 zł/kg. W tym wypadku mówimy o partiach z chłodni. Nabywców bez problemu znajdują także owoce znacznie niższej jakości po 25 – 30 zł (1,33 – 2,00 zł/kg), które trafiają na rynek bezpośrednio z sadów.

Zdarza się, że ostatnie owoce na drzewach, które miały trafić do przetwórstwa są zrywane i trafiają do sprzedaży. Jeśli da się sprzedać owoce o średnicy 55 – 65 mm za niemal 2,00 zł/kg to czemu tego nie zrobić? Z takiego punktu widzenia wychodzą sadownicy i zaspokajają popyt.

Piros klatka

Niedojrzałe i przejrzałe 

Pierwsze partie Pirosa trafiły w tym roku do sprzedaży już 18 lipca. Spotykało się to nierzadko ze zdecydowaną krytyką sadowników. Taka polityka sprzedażowa to z jednej strony obniżenie konsumpcji jabłek, ale z drugiej zaspokojenie notowanego na rynku popytu. Niemniej dominowały i dominują głosy negatywne.

Dwa miesiące temu kupujący chętnie nabywali jabłka niedojrzałe, a dziś jeszcze chętniej kupują jabłka przejrzałe. Takie również trafiają się na rynku. Natomiast, w szczycie zbiorów ceny były nieco niższe niż w obu wspomnianych przypadkach. Wówczas wyższa była również jakość jabłek. To utwierdza nas po raz kolejny w prawdziwości powiedzenia, że „nie płaci towar, tylko czas…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here