Czy jabłka o czerwonym miąższu powtórzą sukces odmian klubowych?

czerwony miąższ

Obok odmian klubowych na nasyconym rynku zachodniej Europy coraz większą popularność zdobywają odmiany o kolorowym miąższu. W przypadku jabłek Kissabel®, popyt cały czas przewyższa podaż. Wiele wskazuje na to, że odmiany te na stałe zdobędą uznanie konsumentów, a ich udział w rynku będzie dynamicznie wzrastał.

Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy widzą ogromny potencjał w odmianach o kolorowym miąższu, nie tylko w marce Kissabel®. Analizując zachodnie rynki można dojść do wniosku, że będzie to kolejny sposób sadowników z zachodu na poradzenie sobie z konkurencją ze wschodu Europy. Odmiany klubowe mają się na zachodzie bardzo dobrze, a areał ich upraw stale rośnie. Skoro popyt na jabłka z czerwonym miąższem stale przewyższa podaż, tego samego możemy się spodziewać w przypadku tytułowych odmian. Zapewne będą one stanowić coraz większy procent upraw wraz z biegiem lat.

Jabłka Kissabel® zostały zaprezentowane w 2017 roku. Obecnie są dostępne odmiany o czerwonym, różowym i pomarańczowym miąższu. Należy dodać, że zostały one wyhodowane w procesie selekcji, nie są to odmiany modyfikowane genetycznie.

Zarówno we Włoszech, Wielkiej Brytanii, jak i w Niemczech popyt na jabłka z kolorowym miąższem przewyższa podaż. W związku z tym producenci i dystrybutorzy nie mają żadnych problemów ze sprzedażą.

 

zdjęcie: kissabel.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here