Duży strajk rolników w stolicy i częstowanie warszawiaków jabłkami [Galeria]

strajk warszawa

Dziś w Warszawie odbył się kolejny, duży protest rolników. Wśród manifestujących byli także sadownicy, którzy częstowali warszawiaków jabłkami.

Strajk rozpoczął się w południe, a głównym hasłem był stanowczy sprzeciw wobec unijnej polityki rolnej. W manifestacji uczestniczyli nie tylko rolnicy, ale także górnicy, nauczyciele i przedstawiciele innych związków zawodowych. Po drodze w kierunku sejmu, protestujący zatrzymali się przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie, gdzie przekazali swoją petycję w sprawie Zielonego Ładu dyrektorowi placówki.

Wśród protestujących rolników byli także działacze Solidarności RI z zagłębia grójeckiego. Po raz kolejny zdecydowali się na częstowanie mieszkańców Warszawy jabłkami. Razem z owocami otrzymali oni ulotki z głównymi postulatami protestujących i przepisami, które według nich stanowią zagrożenie nie tylko dla rolnictwa, ale także dla innych gałęzi gospodarki.

Organizatorzy z grójeckiej Solidarności RI poinformowali nas, że na cel przeznaczono około 2 ton jabłek, które przekazał sadownik z Ziemięcina. Wszystkie owoce zostały zostały rozdane przechodniom. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej manifestacji.

strajkstrajk warszawastrajk warszawastrajk warszawastrajk warszawastrajk warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here