Ponownie na sprzedaż gospodarstwo sadownicze o powierzchni 180 hektarów

gospodarstwo sadownicze na sprzedaż

Na sprzedaż zostało ponownie wystawione gospodarstwo sadownicze znajdujące się w miejscowości Lipowa w gminie Opatów (woj. świętokrzyskie) o łącznej powierzchni 184,42 ha.  Cena wynosi 22 500 000 zł.

Miejscowość Lipowa położona jest w północno-wschodniej części gminy Opatów, w odległości około 4 km od miasta Opatów. Gospodarstwo sadownicze wcześniej należało do Romana Jagielińskiego, ale jesienią 2019 komornik wystawił je na licytację. Teraz jest ponownie do kupienia za 22 mln złotych. 

W skład gospodarstwa wchodzą zabudowania z budynkami – produkcyjno  – usługowymi, magazynowymi, administracyjnymi, hotelem robotniczym, budynkami gospodarczymi, urządzonym terenem przyległym – utwardzonymi placami, drogami wewnętrznymi, ogrodzona z ochronnymi pasami zieleni wokół sadów.

Struktura użytków rolnych:
– grunty, rolne kl I-III – stanowią 91% wszystkich gruntów w gospodarstwie z przewagą gruntów klasy II i IlI
– grunty rolne kl IVa – stanowią 5,80% wszystkich gruntów w gospodarstwie
– grunty rolne zabudowane – stanowią  2,1 wszystkich gruntów w gospodarstwie
-pozostałe grunty – lasy, nieużytki, stanowią ok 1% wszystkich gruntów.

Na 154 ha w sadzie jabłoniowym uprawiane są odmiany, jesienne, późno jesienne i zimowe nadające się do długiego przechowywania – Jonagored, Gloster, Natali Gala i Gala Must, Ligol” Szampion,Idared, Mutsu, Elise, Lobo,  Golden Delicions Reinders, Rubin.
Na podkładach karłowatych M9 w 95%  i na podkładach półkarłowatych M26 w 5%.
Owoce przechowywane są w chłodni (zmodernizowana instalacja chłodni) z kontrolowaną atmosferą w warunkach standardowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności