Sadownicza Majówka on-line: 5,6,7 maja, godz. 20.00

kwitnienie sadu
3 wieczory, 3 tematy, 3 konkursy z sadowniczymi nagrodami. Już dziś zapraszamy na Sadowniczą Majówkę on-line, która odbędzie się w dniach 5, 6, 7 maja 2021 roku. Przez trzy wieczoru z rzędu, od godziny 20.00, zapraszamy wszystkich sadowników na spotkania z branżowymi ekspertami, a motywem przewodnim będą wyzwania w uprawie jabłoni.

Inauguracyjne spotkanie w ramach Sadowniczej Majówki on-line poświęcone będzie chorobom w sadach jabłoniowych. Zapraszamy już 5 maja, o godz. 20.00. Gośćmi wieczoru będą: doradca sadowniczy Andrzej Soska i Tomasz Lewandowski Fruit Crop Manager, BASF Polska.

Sadownicza Majówka – dzień 1 – Choroby – 05.05.2021

Pierwszy dzień Sadowniczej Majówki on-line poświecimy przeglądowi aktualnej sytuacji w sadach pod względem najgroźniejszych chorób jabłoni. Podamy też zalecenia dotyczące regulacji wzrostu jabłoni na najbliższy czas.

Tegoroczny początek sezonu z pewnością uznamy za wyjątkowy. Częste opady deszczu wymagają wzmożonej ochrony przed parchem jabłoni. Jaką strategię ochrony obrać biorąc pod uwagę, że nie wiemy, jak dalej będzie rozwijał się sezon? Jakie rozwiązania będą najbardziej optymalne biorąc pod uwagę skuteczność i rachunek ekonomiczny?
Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na dyskusję. Przygotowaliśmy również sadowniczy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Webinarium odbędzie się w środę, 5 maja, o godz. 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji. Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

W środę, 5 maja, o godz. 19.55 należy kliknąć w link wydarzenia:
– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.
choroby
Możesz także dołączyć do tego wydarzenia na Facebooku Sad24.pl: https://www.facebook.com/events/1786431631516302

 

Sadownicza Majówka – dzień 2 – Szkodniki – 06.05.2021

Już 6 maja o godz. 20.00 zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu Sadownicza Majówka on-line, które będzie poświęcone tematowi szkodników w sadach. Partnerem wydarzenia jest firma Sumi Agro Poland.

Drugiego dnia Sadowniczej Majówki on-line będziemy mówić o aktualnej sytuacji w sadach pod względem zagrożenia ze strony szkodników. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak spadki temperatur, które obserwowaliśmy zimą wpłynęły na populację szkodników w sadach. Czy możemy liczyć, że ze względu na mrozy presja będzie mniejsza? Co z informacjami o nowych szkodnikach upraw sadowniczych?

O tym jak wygląda aktualne zagrożenie ze strony szkodników i jaką strategię zwalczania podjąć w tym sezonie opowiedzą zaproszeni eksperci: dr Małgorzata Sekrecka z Instytutu Ogrodnictwa PIB w Skierniewicach oraz Justyna Wasiak i Zbigniew Dąbrowski z firmy Sumi Agro Poland.

Webinarium odbędzie się w czwartek, 6 maja, o godz. 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji. Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
W czwartek, 6 maja, o godz. 19.55 należy kliknąć w link wydarzenia:

https://plantpress.clickmeeting.com/aktualne-zagrozenie-ze-strony-szkodnikow-w-sadach

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.
Możesz także dołączyć do tego wydarzenia na Facebooku Sad24.pl:

Sadownicza Majówka – dzień 3 – Przerzedzanie i biostymulacja – 07.05.2021

Trzecie spotkanie w ramach Sadowniczej Majówki on-line poświęcone będzie przerzedzaniu i biostymulacji. Zapraszamy już 7 maja, o godz. 20.00. Gośćmi wieczoru będą dr hab. Monika Bieniasz z UR w Krakowie oraz Arkadiusz Sławiński z firmy UPL, która jest partnerem spotkania.

Trzeci dzień Sadowniczej Majówki on-line poświecimy trudnemu zagadnieniu przerzedzania i znaczeniu tego zabiegu dla jakości owoców.

Jakie znaczenie ma przerzedzanie i jak wykonać je efektywnie w swojej prezentacji opowie dr hab. Monika Bieniasz. Arkadiusz Sławiński z UPL przedstawi informacje na temat skutecznego przerzedzania zarówno na przykładzie Polski jak i zagranicy. Porozmawiamy także o wspomaganiu roślin dotkniętych stresami w początkowym okresie wegetacji.
Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na dyskusję. Przygotowaliśmy również sadowniczy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Webinarium odbędzie się w piątek, 7 maja, o godz. 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji. Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

W piątek, 7 maja, o godz. 19.55 należy kliknąć w link wydarzenia:

https://plantpress.clickmeeting.com/przerzedzanie-i-biostymulacja-sadow-jabloniowych

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania
Możesz także dołączyć do tego wydarzenia na Facebooku Sad24.pl:

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Nie znaleziono

[s4u_pp_featured_products per_row="2"]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here