W Holandii ceny jabłek wyższe niż na początku ubiegłego sezonu

zbiory jabłek

– Zbiór owoców w Holandii przebiega dobrze. Zakończył się już zbiory Konferencji. Większość producentów obecnie przeprowadza drugi zbiór odmiany Elstar. Trwają zbiory Jonagolda, Red Jonaprince, Kanzi, powoli dojrzałość zbiorczą osiągają też późniejsze odmiany – mówi dla portalu freshplaza.com Zweer van Aalsburg z firmy FruitMasters.

Wielkość zbiorów gruszek będzie zgodna z prognozą ogłoszoną w Prognosfruit (ok. 337 tys. ton). Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, ile będzie jabłek.

Wyjaśnia, że popyt jest dobry, ale trwa to od miesięcy. Rynek był pusty, jabłka zostały wyprzedane. Dlatego wszyscy w Europie przestawili się na produkcję lokalną. Letnie odmiany gruszek w Holandii także zostały już sprzedane, podobnie jak letnie odmiany jabłek.

Jego zdaniem perspektywa jest bardzo dobra. Zaznacza, że po zbiorach sytuacja się wyklaruje, jednak myśli, że sprzedaż w Holandii będzie nadal dobrze się rozwijać. Głównym powodem są mniejsze zbiory jabłek. – Z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie w wyższych cenach jabłek niż w zeszłym roku – dodaje. 

Źródło: freshplaza.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here