Włosi będą mogli opóźnić dojrzewanie jabłek

Sad jabłoniowy - technologia Harvista Agrofresh

Włosi otrzymali od Ministerstwa zezwolenie na stosowanie środka zawierającego 1-MPC na jabłkach i gruszkach jeszcze przed zbiorami. Wniosek został złożony przez główne stowarzyszenia producentów jabłek i gruszek, aby zminimalizować negatywny wpływ braku siły roboczej podczas zbiorów ze względu na Covid-19. 

Harvista™ 1.3 SC, czyli nowe rozwiązanie AgroFresh przed zbiorami, uzyskało od Ministerstwa Zdrowia zezwolenie na awaryjne stosowanie przed zbiorami jabłek i gruszek w 2020 roku. Pozwolenie wynosi 120 dni i weszło w życie 30 lipca 2020 r. 

Harvista™ to nowa formuła oparta na 1-metylocyklopropenie (1-MCP), którą firma AgroFresh opracowała, aby pomóc producentom kontrolować dojrzałość owoców na polu, umożliwiając lepsze planowanie zbiorów, optymalizację jakości owoców i minimalizowanie problemów z dostępem do siły roboczej. Może się to okazać szczególnie istotne w tym sezonie ze względu na możliwe ograniczenia w związku z koronawirusem.

Od 30 lipca 2020 roku przez 120 dni preparat będzie dostępny dla wszystkich producentów owoców ziarnkowych (jabłka i gruszki) we Włoszech. Jak już wiadomo, substancja czynna 1-MCP obecna w preparacie Harvista blokuje receptory etylenu, co powoduje, że owoce dojrzewają wolniej. Preparat jest już z powodzeniem stosowany na jabłkach i gruszkach w wielu krajach świata, m.in. w Argentynie, Australii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Izraelu, RPA, USA i Turcji. 

Źródło: ItaliaFruitNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here