Złodzieje Ursusa C-330 z grójeckiego wpadli na gorącym uczynku!

Sprawa kradzieży Ursusa C-330M sprzed miesiąca ma pozytywne zakończenie. Traktor i kosiarka zostały odnalezione przez policjantów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Miesiąc temu informowaliśmy o kradzieży Ursusa C-330M wraz z kosiarką sadowniczą. Maszyny skradziono z jednego z gospodarstw w miejscowości Katarzynów (gmina Błędów). Jak przekazywał nam wówczas nam poszkodowany, do kradzieży doszło w gospodarstwie, którego dogląda jego rodzina i w którym nikt nie mieszkał na stałe. Wówczas podejrzewano, że złodzieje byli bardzo dobrze poinformowani o tej sytuacji.

Dziś dotarła do nas bardzo dobra wiadomość. Obie maszyny odnalazły się w nienaruszonym stanie technicznym. Jednak jak przekazuje nam poszkodowany, ciągnik został już przemalowany.

Najprawdopodobniej po niewielkich zmianach zostałby za jakiś czas sprzedany w innej części kraju jako ciągnik bez dokumentów, po okazyjnej cenie. To bowiem częsta praktyka wśród złodziei maszyn rolniczych.

Złodzieje w minioną niedzielę wpadli na gorącym uczynku w jednej z opuszczonych posesji na terenie gminy Błędów. Tłumaczyli się, że weszli na posesję, bo chcieli łowić ryby w pobliskiej rzece. Zatrzymał ich patrol policji. Postawiono im kilka zarzutów. W środę Sąd Rejonowy w Grójcu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na dwa miesiące.

Łupem złodziei padały przede wszystkim maszyny rolnicze, elektronarzędzia czy pompy wodne. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja bada czy podejrzani odpowiadają za inne, podobne kradzieże w okolicy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here