Jakość jabłek w obiektach przechowalniczych – spotkanie on-line z ekspertami!

choroby przechowalnicze

Zapraszamy na kolejne webinarium z naszego cyklu „Od sadu do konsumenta” – tym razem porozmawiamy o stanie owoców w obiektach przechowalniczych. Gościem specjalnym będzie dr Krzysztof Rutkowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Partnerem wydarzenia jest firma BASF – będzie ją reprezentował Tomasz Lewandowski, Crop Manager Fruits. Webinarium odbędzie się w środę (9.12.2020), o godzinie 20.00.

Miniony sezon z pewnością należał do wyjątkowych. Warunki pogodowe, z którymi mieliśmy do czynienia wpłynęły w znaczącym stopniu na wielkość zbiorów, ale także na jakość jabłek. Także presja ze strony parcha jabłoni nieco zaskoczyła sadowników i wymusiła szczelną ochronę, a trzeba przyznać, że ostatnie suche wiosny uśpiły nieco naszą czujność pod względem tego zagrożenia. Częste deszcze dały o sobie znać ponownie podczas zbiorów utrudniając ochronę przedzbiorczą. 

Takie czynniki nie zostaną bez wpływu na jakość jabłek, a także presję ze strony chorób przechowalniczych. Jak wygląda aktualna sytuacja w obiektach przechowalniczych? Ze strony jakich chorób możemy spodziewać się największego zagrożenia?
Odpowiedzi na te pytania będą głównym tematem dyskusji z naszymi gośćmi specjalnymi – dr Krzysztofem Rutkowskim (InHort), a także Tomaszem Lewandowskim (BASF).

Webinarium odbędzie się w środę, 9 grudnia 2020, o godzinie 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.  Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

– w środę, 9 grudnia, o godzinie 19:55 należy kliknąć w link wydarzenia:

https://plantpress.clickmeeting.com/jak-wyglada-aktualna-sytuacja-w-obiektach-przechowalniczych 

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,

– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,

– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

webinarium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here