Kolejny rekord inflacji. Ale najgorsze ponoć dopiero przed nami

stacja paliw

Główny Urząd Statystyczny poinformował wczoraj, że majowa inflacja wyniosła aż 13,9%. Ekonomiści ostrzegają, że w czerwcu możemy przekroczyć ten wynik.

Inflacja konsumencka, czyli ceny towarów i usług w maju były o 13,9% wyższe w stosunku rok do roku. To zła wiadomość dla naszych portfeli. Niezależni ekonomiści od kilku miesięcy przekonują, że realna inflacja jest równa dwukrotności tej podawanej przez GUS. W takim wypadku mówimy o niemal 28%.

Prognozy mówią, że w tym roku średnioroczna inflacja wyniesie 13 – 13,5 %, a jej szczyt może nastąpić w sierpniu lub we wrześniu sięgając 15,5 – 16 %. Ale i w tym wypadku nie brakuje głosów wśród ekonomistów, że istnieje ryzyko jeszcze wyższej inflacji. Tak czy inaczej, majowy wynik jest najwyższy od ćwierćwiecza. 

Chociaż mówi się, że wydłużenie Tarczy Antyinflacyjnej jest bardzo prawdopodobne, to i tu spotkamy się z odmiennymi głosami. W najnowszym szacunku GUS-u najbardziej zdrożały paliwa i nośniki energii. Jeśli VAT nie zostanie utrzymany na obecnych poziomach, to w sierpniu i wrześniu możemy mieć do czynienia ze swego rodzaju „reakcją łańcuchową”. Paliwa po 10 zł za litr będą w błyskawiczny sposób stymulowały ceny wszystkich towarów i usług. 

źródło: forsal.pl

20 KOMENTARZE

 1. Przecież ktoś musi zapłacić za 13,14 i wszystkkie +…
  Wy naprawdę myśleliście,że to za darmo??
  Kupili was za wasze pieniądze.jak się teraz z tym czujecie ???jak czujecie się przy kasie płacąc za kajzerki po 60 gr a zawsze były po 20??
  Ciesz was benefit od tych nieudaczników i ekonomicznych idiotów???
  Będzie gorzej

 2. Takie rozumowanie jako PIS sam te inflację zrobił jest dla tych co świat nie interesuje. Jedyne co wiedzą to mieszanie w kotle, I sianie zamętu. Żadna inflacja nie spowoduje że ludzie odwrócą się od PIS na elektorat złodziei. Bo do dziś emeryt miał by podwyżkę kilka zł, a inflacja była by taka sama jak na zachodzie, gdzie nie ma PIS u. To było by jeszcze większe nieszczęście dla wielu ludzi. Przyrzekam wam. Że nie było by bez wysokiej inflacji.

 3. Finansista…Tak samo się czujemy, jak UE kupuje i uzalezna swoje lewicowe cele, za polskie pieniadze a każe mówić że unijne. I sprzedaną im suwerenność i pieniądze są tylko dla posłusznych Niemcom. Polskie pieniądze.

 4. Półgłówku ekonomiczny…nie jesteśmy płatnikiem netto…dużo więcej dostajemy niż płacimy.to raczej niemieckie pieniądze niż polskie

 5. Juz w Grecji mieliśmy licytacje która partia da więcej i więcej obieca.skonczylo się cięciem socjalu,wypłat i emerytur oraz zubożeniem społeczeństwa .nie da się żyć cały czas ma kredyt.nas też to czeka co Grecję….
  Co do inflacji to bazowa czyli bez żywności i węglowodorów wynosi 8% przy celu inflacyjnym 1,5-2,-5 …za te inflację odpowiada rząd.

  8 z 14 % inflacji to wina nieudaczników i szkodników z piss

 6. Te bzdury o Gracji juz 6 lat straszycie. A jak by byli liberałowie to już byśmy mieli Rosję. Samych oligarchów i samą biedotę. Likwidację szpitali, sprzedaż LOTu, bo jest lotnisko w Berlinie, wielkie bezrobocie i głód ludzi i wyzysk żeby inflacje zdusić. Ludzie mają dość takich rządów likwidatorów i nie bedą płacić podatki żeby tylko na składke UE starczyło, a waska grupa elit miała raj, jak w Rosji. Jak Niemcy pompują z Polski pieniadze w rozmaity sposób to nie bedzie Grecji? Ci chociaż dbają o wszystkich i o rozwój wszystkich. Wyprali wam tvn em mózgi i nastraszyli jak pachołków.

  • Najlepszy to jest argument co by było gdyby….
   Na razie to mamy piss i najwyższą od 20 lat inlfacje…dodam że to ich wina.
   Po wtóre nabili ludzi w kredyty obniżając stopy do 0 a teraz je gwałtownie podnoszą i ludzie za chwilę przestaną to spłacac….
   Polskie lotniska i tak padną bo mają za mała przepustowość i za mało ludzi chce stąd latac…taki mamy biznes lotniczy…Lot to bankrut ,którego ratowanie i sztuczne utrzymywanie przy życiu kosztowało parę miliardów przez 20 lat…

   Inflacja sama się zdusi….pieniądz tak straci na wartości,że ludzie przestaną kupować wszystko oprócz jedzenia… kwestia czasu.
   Nasza inflacja jest spowodowana głównie wrzuceniem kilkuset pustych miliardów na rynek i debile rozwiązują problem i flaczki zwiększaniem socjalu..tylko geniusz gasi pożar benzyna ale od takich fachowców niewiele można się spodziewać.

 7. W Niemczech mają 2 razy taki socjal. Uchodźca czy stoi czy leży dostaje 2 tys w przeliczeniu na nasze i uważają to za słuszne. Socjal ma i dobre strony. Pobudza popyt wewnętrzny i rozwój kraju, zmniejsza bezrobocie bo lud,ie kupują a nie głodują. Tylko sztywne pranie mózgu Balcerowica to odrzuca. Bo oni żyją z biedy, i karmili się biedą i rozwarstwieniem społecznym.

  • Co to jest 2 tys zł miesięcznie w Niemczech??
   Grosze za które nie przeżyjesz więc nie bądź śmieszny z tym niemieckim socjalem.sprawdz ile kosztuje mieszkanie,jedzenie i paliwa

 8. Dobra strona naszego socjalu widać w sklepie i na stacji paliw ..lecz się że swojej socjalistycznej ekonomii…nie nawidzisz socjalnej unii europejskiej a kochasz socjalny piss… schizofrenik w pelnej krasie

 9. Jak można nie lubić pisu za jego metody, jeśli ich czerpie z pomysłu UE? I UE zmusza do wielu rzeczy depcząc wolność w imię ochrony środowiska?

  Już troje lewicowo liberalnych zdrajców, woła żeby nie dawać Polsce KPO. Myślą że zniszczą prawicę. Ale głupie !
  Nigdy !! Prędzej oni znikną w wyborach jak komuchy. Nawet jak .ichnik powie że kocha komuchów. Już kochał Jaruzelskiego.

   • Kieliszek może 2 i koniec. Nigdy się nie upił jak Michnik. Wódka jest dla ludzi, tylko nie trza ją pić wiadrami. Ważne że potem chciał odsunąć komunistów od władzy, donosicieli, to się zmówili i pozbawili Olszewskiego władzy. Unia Wolności, PSL, SLD, I jeszcze parę. Liberałowie to byli zdrajcy i zawsze będą. Bo lewicy to się nie dziwię bo to PZPR. Niemcy raz zrobili porządek nawet z sędziami donosicielami. W Polsce komuna rządzi. Ta komuna to nie ta która pomagała biednym. To komuna która gnębi tych co całe życie tyrali i nic się nie dorobili. Bo ci pozbawili ich władzy. Bo kaczor ich przygarnoł . I bardzo dobrze.

    • Mhy… nieważne ile wypił ważne że pił z Kiszczakiem i tyle.mogl nie przyjeżdżać do magdalenki.
     Jak ukradnie to nikt się nie pyta 1 czy 2…ukradł to ukradł i koniec

  • Serio???
   Też powtarzają głosowania do skutku????
   Też wprowadzili izbę dyscyplinarna i rozmontowali sądy???
   Też dokonali zamachu na wolną prasę???
   Też milicja pałuje kobiety na manifestacjach???
   Też przeprowadzają zamach na praworządność,wolność,demokrację???

   Chyba przesadziłeś z tym kopiowaniem ue

 10. W UE sędziów wybierają politycy. Włacz dzisiejsze wiadomości i wypowiedzi zagranicznych europosłów za tak wybierają. W TVN nigdy tego nie pokażą. Masz chory mozg od kłamstw wyżej wymienionych. Opozycja jest za bardzo za pedałami i mądry człowiek na nią nie zagłosuje. Bo kobiet jest pod dostatkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here