Poniedziałkowe ceny czereśni i truskawek w hurcie

ceny truskawek w hurcie

Dziś na rynku hurtowym w Broniszach było wielu sprzedających z czereśniami. Większość z nich oferowała małe ilości. Ceny czereśni uzależnione są od jakości owoców. Rano wystąpił chwilowy spadek cen truskawek. 

Po przymrozkach, które ograniczyły plonowanie, niewielu sprzedających przywozi na rynek hurtowy w Broniszach większe ilości czereśni. Burlat, który obecnie jest w handlu, nie zawsze jest najlepszej jakości, właśnie ze względu na negatywne działanie niskich temperatur. 

Dziś czereśnie dobrej jakości można było sprzedać maksymalnie po 12 złotych za kilogram, ale większość transakcji zatrzymywała się na poziomie 8 złotych lub mniej. 

Dzisiejszy poranek na rynku hurtowym w Broniszach to z kolei ten gorszy czas dla producentów truskawek. Dziś rano podaż była jeszcze większa niż wczoraj, a kupujących nieco mniej. Skutkowało to dziś szybkim spadkiem ceny truskawek. Po południu ceny jednak wzrosły. 

Jak doskonale wiedzą sadownicy i plantatorzy, handel na rynkach hurtowych charakteryzuje się bardzo szybkimi zmianami ceny. Potocznie mówi się o loterii. 

Wczoraj pisaliśmy o dużej podaży, której towarzyszył bardzo dobry popyt i przysłowiowy „duży ruch”. Dzięki temu cena była stabilna i niemal przez cały dzień oscylowała w okolicach 10 zł za łubiankę. Tak było jeszcze w godzinach nocnych.

Rano przyjechało dużo świeżych truskawek. Przy stałej, bądź nieco mniejszej ilości kupujących, sprzedający zaczęli obniżać ceny. Nad ranem większość transakcji była zwierana w cenie 8 zł za łubiankę.

Jednak kolejne dostawy zwiększały podaż i sprzedawano ładne owoce nawet po 7 zł. Wczorajsze truskawki, bądź towar gorszej jakości, sprzedawano nawet po 5 zł za łubiankę. Na targowisku w Nowym Przybojewie było dziś rano podobnie. Ceny wywoławcze truskawek deserowych oscylowały między 7, a 9 zł za łubiankę.

Po południu ceny wzrosły. Dobrej jakości truskawki można sprzedać w cenie 10 złotych za łubiankę. 

Jeśli chodzi o ceny truskawek przemysłowych w skupach, jak na razie bez zmian. W większości skupów na Mazowszu oferowane jest 3,40 zł za kilogram truskawek bez szypułki i 2,00 za truskawki PW. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here