Jeśli nie podejmiemy działań to do końca sezonu ceny jabłek się nie zmienią

Mirosław Maliszewski

Największe sieci marketów po raz kolejny zaproponowały swoim dostawcom ofertę zakupu jabłek deserowych po stałej cenie do końca sezonu. Zdaniem Mirosława Maliszewskiego konieczne jest podjęcie w tym kierunku zdecydowanych działań.

– Propozycja największych odbiorców jest równoznaczna ze sprzedażą jabłek deserowych do końca sezonu po cenie nawet poniżej 0,60 zł za kilogram (po przesortowaniu) – mówi prezes Związku Sadowników RP. To już kolejna tego typu próba rozegrania dostawców przez markety. Jak widać największe podmioty nie zawahają się użyć swojej przewagi kontraktowej zwłaszcza wobec trudnej sytuacji na rynku.

Zdaniem Mirosława Maliszewskiego nie podjęcie żadnych działań doprowadzi do swego rodzaju „zacementowania” obserwowanej obecnie sytuacji rynkowej. – Chociaż nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje to pochylamy się w kierunku protestu, nawet jeśli miałby on być zorganizowany pod kilkoma centrami dystrybucyjnymi największych sieci marketów – dodaje.

Wszyscy Ci, których nie interesują ceny jabłek przemysłowych, a deklarują chęć działań wyłącznie na rzecz cen jabłek deserowych najprawdopodobniej będą mieli ku temu już drugą okazję. Jak pamiętamy, na ostatnim proteście pod siedzibą firmy Jeronimo Martins frekwencja wśród sadowników nie dopisała.

4 KOMENTARZE

  1. Człowieku! Ile razy będziesz to powtarzał? Ile razy jeszcze bedziemy oglądać lans z waszej strony w otoczeniu pięknych sal wystawowych i pałacowych? Nie wstyd wam? Gdzie publiczna informacja rozliczenia funduszy promocji owocow i warzyw? Ale w sposób transparentny. Jaki cel i efekt tych działań? Mechanizm w kształtowaniu ceny jest w grupach – to tam powinny zapaść decyzje. Markety nie dostaną towaru przez miesiąc to zaczną inaczej gadać. Ludzie zrozumcie jedno, jesteście w swoim kraju, nie ma się czego bać a durnych prezesów grup którzy nie znają się na biznesie powinni zostać rozliczeni przez udziałowców i środowisko. Przy okazji takiego tsw można było przy udziale mediów zrobic piękne podsumowanie sadownictwa i dalsze jego możliwe losy…i co? Tluste koty i lans… tak jesteście postrzegani przez całe spoleczenatwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here