Nowości od firmy Green Sort

Podczas dni otwartych Sadu SGGW w Wilanowie firma Green Sort przedstawiła swoje propozycje maszynowe dla sadownictwa.

Nowością jest sortownica do borówki z pierwszą na świecie kamerą hybrydową. Posiada ona różne funkcje: wykrywa uszkodzenia wewnętrzne i zewnętrzne owoców, rozpoznaje, które borówki są zbyt miękkie oraz ma możliwość sortowania ich pod względem koloru. Kamera hybrydowa analizuje owoce w spektrum światła widzialnego jednocześnie prześwietlając je w paśmie NIR (bliska podczerwień). Dzięki dotykowemu ekranowi w wygodny sposób można sterować wszystkimi funkcjami maszyny. Cena zależy od wydajności maszyny, która może wynosić do 400 kg lub 800 kg.

W sadzie natomiast został zaprezentowany pielnik automatyczny firmy GreenSort. Posiada on czujnik hydrauliczny, który pozwala na automatyczne i precyzyjne odsuwanie się zarówno od małych i dużych drzew i krzewów. Maszyna może być zamontowana zarówno z przodu jak i z tyłu ciągnika.Wymiary: powierzchnia robocza – 300 mm; dł. zęba – 170 mm; szerokość pielnika – 1900 mm, wysokość – 900 mm.

Na wystawie zaprezentowano także dobrze już znaną przez sadowników sortownicę do jabłek Green Sort Vision.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności