W tegorocznej edycji Programu Ochrony Roślin Sadowniczych na 2023 wydanego przez Wydawnictwo Plantpress znajdziecie najbardziej aktualne informacje o zarejestrowanych w ochronie sadów i plantacji jagodowych środkach ochrony, a także szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków. Warto również mieć na uwadze informacje o preparatach wycofywanych w 2023 roku, wraz z datą do kiedy można dany środek stosować.
Ochrona sadów z coraz krótszą listą substancji aktywnych nie należy do prostych zadań. W minionym roku z użycia wypadły między innymi indoksakarb, izopyrazam czy fosmet. W kwestii ochrony przed parchem jabłoni, czyli chorobą o największym znaczeniu ekonomicznym w skali krajowej produkcji, również dużo się dzieje. Co prawda kaptan jak na razie otrzymał przedłużenie rejestracji, jednak nie wiadomo, co będzie w kolejnych latach. Niemniej organizacje branżowe z całej Wspólnoty zamierzają obrać wspólną linię obrony jednej z podstawowych substancji w ochronie przed wspomnianą chorobą.
Tutaj możesz kupić Program Ochrony Roślin Sadowniczych 2023 —-> Link do sklepu
Jednocześnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań biologicznych, które można wykorzystywać do ochrony sadów. Eksperci nie mają jednak wątpliwości. Jeśli chcemy utrzymać plonowanie i jakość na najwyższym poziomie musimy korzystać również z konwencjonalnych środków ochrony roślin. Rozwiązania biologiczne mogą być natomiast doskonałym uzupełnieniem programu ochrony.
Kliknij TU i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2023 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie czasopisma MPS SAD, a także dwumiesięcznika Truskawka Malina Jagody.
Zachęcamy do zakupu Programu Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2023, który stanowi zbiór najważniejszych informacji o:
– wszystkich zarejestrowanych i dostępnych w handlu środkach ochrony roślin oraz ich stosowaniu w sadach i jagodnikach
– w przypadku preparatów wycofywanych w 2023 roku – data do kiedy można dany środek stosować
– ułatwiające wyszukiwanie listy alfabetyczne środków: fungicydy, zoocydy, herbicydy …
– szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków (zgodnie z fazami rozwojowymi roślin…)
– inne przydatne informacje (m.in. kody IRAC i FRAC…)