Rozpoczyna się skup śliwek na eksport i krajowe markety

Cacanska Lepotica ceny

Niektórzy sadownicy właśnie rozpoczną się zbiory śliwek odmiany Lepotica. Skup śliwek rozpoczynają zatem grupy producenckie i firmy handlowe. Jak kształtuje się rynek na początku sezonu?

Pojawiają się pierwsze oferty kupna śliwek deserowych. Tradycyjnie większe podmioty rozpoczynają go w momencie rozpoczęcia zbiorów odmiany Lepotica. Jest ona powszechnie uprawiana w Polsce, wobec czego bez problemu można skupić duże ilości owoców. Śliwki będą kierowane zarówno na eksport oraz na półki krajowych marketów.

Również tradycyjnie oferty kupna są podzielone na sort powyżej 32 milimetrów średnicy i powyżej 35 milimetrów średnicy. Obecnie pierwsze oferty za śliwki w sorcie 32mm+ wynoszą 2,20 – 2,30 zł za kilogram. Za większe owoce kupujący płacą 2,50 – 2,70 zł za kilogram.

Kupujący poszukują na razie dostawców, aby pod koniec tygodnia rozpocząć zakupy i  kompletowanie zamówień. Przez jakiś czas handel śliwkami będzie się skupiał przede wszystkim na odmianie Lepotica. Niemniej kupowana jest również odmiana Kalipso pod warunkiem odpowiedniej twardości owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here