Skup czereśni: Wyższa cena za wyższą jakość

Regina

Jesteśmy obecnie w szczycie sezonu czereśniowego. Ceny skupu są dalekie od zadowalających, jednak większość grup producenckich utrzymuje cenę skupu (nawet wobec niższych stawek na rynkach hurtowych) i oferuje wyższe ceny za owoce o większej średnicy.

Większość grup producenckich w zagłębiu grójeckim na początku nowego tygodnia handlowego utrzymuje cenę skupu czereśni na poziomie 6,00 – 6,50 zł za kilogram. Ceny te dotyczą najpopularniejszych dostaw, czyli owoców powyżej 22 milimetrów średnicy w 4-kilogramowych plastikowych opakowaniach.

Niemniej, za wyższą jakość (w tym wypadku średnicę owoców) można uzyskać nieco wyższe ceny. Taka polityka handlowa i zakupowa to zawsze najlepszy impuls do produkcji owoców wyższej jakości bez względu na gatunek. Warto jednak podkreślić, że oferowane ceny nadal nie satysfakcjonują producentów czereśni najwyższej jakości.

Zatem czereśnie powyżej 24 milimetrów średnicy sadownicy mogą sprzedać najczęściej za 6,50 zł za kilogram, a czereśnie powyżej 26 milimetrów za 7,00 – 8,50 zł za kilogram.

Jedna z dużych grup z zagłębia grójeckiego oferuje 8,50 zł za kilogram czereśni powyżej 26 mm w przypadku dostarczenia owoców w 500 gramowych punetkach. Warto zatem dokładnie dowiedzieć się o warunki dostaw i wymagania jakościowe u okolicznych odbiorców.

Chociaż podaż czereśni na rynkach hurtowych nadal jest duża, to płynność handlu nieznacznie się poprawiła w stosunku do ubiegłego tygodnia. Ceny transakcyjne wysokiej jakości Kordii wynoszą od 7,00 do 8,00 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here