Za ile kupimy dziś Ursusy C-360 3P? [Przegląd cen]

przegląd cen ciagników ursus C330 3P

Ursus C-330 3P to drugi po trzydziestce bardzo ceniony i lubiany przez sadowników Ursus. Podobnie jak w przypadku modelu C-330, ceny ponad 20-letnich ciągników znacząco wzrosły. Jak aktualnie kształtuje się rynek traktorów używanych i na jakie segmenty możemy go podzielić?

Na popularnym serwisie ogłoszeniowym znajduje się 135 ogłoszeń sprzedaży Ursusa C-360 3P. Dla porównania ofert C-330 jest niemal czterokrotnie więcej. Jak wiemy „trzydziestka” była produkowana znacznie dłużej. 

Model 3P w odróżnieniu od poprzedniego C-360 jest ceniony przez rolników przede wszystkim ze względu na znacznie niższe zużycie paliwa. Zastosowano w nim bowiem trzycylindrowy silnik firmy Perkins o mocy 47,5 konia mechanicznego. To właśnie od niego wzięła się popularna, potoczna nazwa „perkins”, która nadal utożsamiana jest z modelem.  

1 segment cenowy do 20 000 zł

Najtańsze ciągniki na rynku wtórnym znajdziemy za około 17 000 zł. Jest to znacznie większa kwota niż na przykład 10 lat temu. Niemniej pamiętajmy, jak bardzo na wartości straciła nasza waluta. Najtańsze ciągniki za kilkanaście tysięcy złotych nierzadko wymagają szeregu napraw lub bardziej kosztownego remontu generalnego silnika. Ich stan techniczny często pozostawia nieco do życzenia. 

W odróżnieniu od modelu C-330 na rynku wtórnym w przypadku „perkinsów” znajdziemy mimo wszystko znacznie mniej ciągników w fatalnym stanie technicznym. Nie są to, mówiąc kolokwialnie „ruiny”, z jakimi spotkamy się w przypadku „C-330”. Czasem zdarza się, że oferowane są w tych cenach również maszyny bez dokumentów, czyli bez możliwości rejestracji.

2 seggent cenowy od 20 000 do 35 000 zł

W tym wypadku mówimy o maszynach w ciągłej eksploatacji. Nierzadko sprzedają je rolnicy gospodarujący na dużych areałach. W tym segmencie cenowym wiele maszyn wymaga wymiany jakiejś części, poprawek lakierniczych czy nawet szeregu drobnych napraw. Jednak za ponad 20 000 zł jesteśmy w stanie kupić traktor, który po przywiezieniu do naszego gospodarstwa następnego dnia może pracować.

Co więcej w przypadku „perkinsów” nie ma samoróbek i „składaków”. Modele C-360 3P produkowano w zakładach Ursusa z przerwami od 1981 do 1998 roku. Nie mamy więc w nich tylnych mostów z poprzedniej generacji modelu. Nie ma też ciągników, na które jedynie założono nową maskę i błotniki. C-360 3P w mgnieniu oka odróżnimy od „zwykłego” C-360. 

3 segment cenowy powyżej 35 000 zł

Powyżej 35 000 na rynku wtórnym dostępnych jest jedynie kilka maszyn.  Czym się wyróżniają? Po pierwsze są to ciągniki w bardzo dobrym lub idealnym stanie technicznym. Nierzadko sprzedającym jest pierwszy właściciel. W ofertach nie brakuje również informacji, że wszystkie części w nich są oryginalne lub kupujemy maszynę po generalnym remoncie silnika i odnowieniu.

Z drugiej strony najwyższe ceny „perkinsów” są znaczniejsze od najwyższych cen „trzydziestek”. Trudno również znaleźć Ursusy C-360 3P w stanie zbliżonym do fabrycznego lub takim, który skierowany jest dla zamożnych kolekcjonerów.

Wśród wszystkich 135 ofert na rynku wtórnym znaleźliśmy jedynie cztery zwężane, sadownicze Ursusy C-360 3P. Niemniej ostatecznie takich ofert może być na rynku nieco więcej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here