Zakłady poinformowały o gwarantowanych minimalnych cenach jabłek przemysłowych na jesień 2023

jabłka przemysłowe

Tradycyjnie, na przełomie lipca i sierpnia, firmy przetwórcze informują swoich dostawców o minimalnych cenach zakupu jabłek przemysłowych w rozpoczynającym się sezonie.

Przedsiębiorcy zajmujący się pośredniczeniem w handlu, otrzymują w ostatnich dniach wiadomości SMS z firm, do których dostarczają owoce. Informują w nich one o minimalnej cenie zbytu jabłek przemysłowych w sezonie 2023/24. Tak naprawdę dotyczy to szczytu sezonu, czyli października i listopada.

Największy podmiot na rynku informuje swoich dostawców, że minimalna cena skupu jabłek przemysłowych w tym sezonie wyniesie kolejno 0,35 zł za kilogram jabłek oraz 0,30 zł za kilogram gruszek. Kolejni nasi rozmówcy mówią o jeszcze niższych stawkach. Dwie kolejne firmy informują o minimalnej cenie 0,30 zł/kg na ten sezon.

Pamiętajmy jednak, że są to jedynie ceny minimalne, poniżej których jabłka nie będą skupowane. W teorii nie oznacza to, że uzyskiwane stawki nie mogą być wyższe…

4 KOMENTARZE

  1. Co to jest za cena minimalna ? To było by dobre 10 lat temu a nie teraz jak wszystko jest 4 razy droższe . Jabłko przemysłowe powinno kosztować 70gr za kg to jest na te czasy cena minimalna gwarantowana .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here