Odbyła się rozmowa ministrów rolnictwa Polski i Ukrainy o skardze, którą złożyła strona ukraińska

przechowywanie jabłek

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus rozmawiał dziś telefonicznie z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim.

Ministerstwo Rolnictwa opublikowało dziś informację odnoszącą się do ostatniego zamieszania w związku ze słowami ukraińskich polityków, które mówiły o wprowadzeniu embargo na polskie owoce i warzywa, o której pisaliśmy tutaj: Ukraina wycofuje się. Embargo na jabłka to ostateczność

Robert Telus rozmawiał dziś tą sprawę telefonicznie z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim.

– Po pierwsze powiedziałem, że skarga, która jest złożona do WTO szkodzi naszym relacjom. I że ta skarga powinna być wycofana – poinformował minister.

Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił przy tym, że wypowiedzi ukraińskich polityków, które były cytowane w mediach również szkodą wzajemnym relacjom.

 – Jednak zawsze jesteśmy gotowi do rozmów, ale niezmiennie interes polskiego rolnika jest dla nas najważniejszy – dodał minister.

– Dlatego cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami nareszcie rozmawiać. Z nami, a nie z Niemcami czy Unią Europejską ponad naszymi głowami – podkreślił minister Robert Telus. (źródło: MRIRW)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here