Pozytywnie zaskakuje eksport jabłek do Indii

gala eksport

Wolumen jabłek deserowych, jaki wyeksportowaliśmy w październiku 2022 roku to niemal 30 tysięcy ton. Dobra informacja jest taka, że w minionym miesiącu poprawiliśmy wynik sprzed roku.

Sumarycznie w październiku 2023 wysłaliśmy poza Unię Europejską nieco ponad 10% jabłek więcej niż przed rokiem. To bardzo dobra informacja. Polskie jabłka trafiły do 30 krajów w porównaniu z 25 krajami w październiku 2022 roku. 

Największym rynkiem docelowym po raz kolejny okazuje się Egipt. Do kraju sprzedaliśmy około 10 tysięcy ton jabłek. Niestety, to o 4 tysiące mniej niż przed rokiem i o niemal 10 tysięcy ton mniej niż przed dwoma laty.

Kontynuujemy świetne wyniki na dalekim indyjskim rynku. Kraj okazał się drugim co do wielkości odbiorcą polskich jabłek – 4,6 tysiąca ton. W tym wypadku znacząco zwiększyliśmy skalę eksportu, przede wszystkim Gali, bo aż o 380%. W październiku 2022 roku było to jedyni 960 ton. 

Na trzecim miejscu znalazła się Arabia Saudyjska. Do kraju wysłaliśmy 2,3 tysiąca ton jabłek. W tym wypadku również notujemy znaczny wzrost rok do roku o 250%. Podobnie, jak w przypadku Indii, wiodącą odmianą, która kierowana jest do Arabii Saudyjskiej jest Gala. 

źródło: PIORiN

1 KOMENTARZ

  1. Mnie pozytywnie zaskakuje cena przemysłu. Ale to chyba zasługa tego że Niemcy nakupili koncentratu z Chin, który był z domieszką Dursbanu. I potem nie wiedzieli co z tym fantem zrobić. Wiadomość z niemieckiego forum. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here