Aktualne ceny truskawek przemysłowych na skupach – 17.06.2023

skup truskawek 2023

Dobra informacja jest taka, że ceny truskawek przemysłowych delikatnie idą do góry. Zła natomiast, że są to naprawdę symboliczne podwyżki i stawki pozostają na poziomie dalekim od oczekiwań plantatorów. 

Jeszcze przedwczoraj skupy w rejonie centralnej Polski oferowały 3,60 zł za kilogram truskawki na mrożenie i 2,70 zł za kilogram truskawek na tłoczenie. Wczoraj wieczorem podwyższyły ceny na 3,80 zł/kg w przypadku mrożenia i 2,80 zł/kg, jeśli chodzi o tłoczenie.

Z jednej to pozytywne, że drożeją, jednak dzieje się to zbyt wolno i nadal nie jest współmierne do poniesionych nakładów i kosztów pracy. Miejmy nadzieje, że w kolejnych dniach ceny będą rosły szybciej.

Wszyscy wiemy, że ilość plantacji truskawek przemysłowych drastycznie maleje w naszym kraju, ale… Wokół mówi się cały czas o możliwym imporcie truskawek z Ukrainy i nawet, jeśli wielkość tego importu (na razie nie mamy szczegółowych danych) nie jest zbyt duża, to daje przetwórcom komfort dostatku towaru. A przecież trudno liczyć na ich solidarność…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here