Henryk Kowalczyk: Redukcja zużycia środków ochrony o 50% jest zagrożeniem

Henryk Kowalczyk

Według wicepremiera Henryka Kowalczyka proponowana redukcja środków ochrony roślin w wysokości 50 % jest zagrożeniem dla europejskiego rolnictwa i jest niesprawiedliwa dla polskiego rolnictwa.

W Poznaniu odbyło się VII forum rolników i agrobiznesu. Wzięli udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu Ryszard Bartosik. Jak wiemy, strategia Europejskiego Zielonego Ładu zakłada zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin o 50%. To chyba najczęściej dyskutowany i nierzadko krytykowany pomysł Brukseli.

Do zagadnienia odniósł się minister Kowalczyk. – Poszukujemy sojuszników w blokadzie rozwiązania dotyczącego redukcji środków ochrony roślin – zapewnił szef resortu rolnictwa i dodał – do tej pory wspiera nas 18 państw, ale to jeszcze zbyt mała liczba ludności, aby zablokować propozycję.

Według wicepremiera Henryka Kowalczyka proponowana redukcja środków ochrony roślin w wysokości 50% jest zagrożeniem dla rolnictwa europejskiego i jest bardzo niesprawiedliwa dla rolnictwa polskiego, które zużywa znacznie mniej tych środków niż inne państwa członkowskie.

Wicepremier uznał za niezbędne ponowne przeanalizowanie tempa wprowadzania zmian i osiągania wskaźników założonych w nowej WPR.

źródło i zdjęcie: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here