Mrożone maliny osiągają rekordowe ceny

mrożone maliny

Ceny mrożonych malin już teraz osiągają bardzo wysokie ceny. Pomimo wysokich cen zakupu mroźnie zarabiają. Czy czekają nas rekordowe ceny także w przypadku mrożonek?

Jak informują nasze zagraniczne źródła, ceny polskich mrożonych malin na zachodzie Europy są dosyć wysokie. Polskie oferty oscylują wokół 5,80 EUR za kilogram, czyli 26,70 zł za kilogram. Mamy dopiero wrzesień i pamiętając wiosnę tego roku w przypadku cen serbskich mrożonek możemy spodziewać się zawrotnych cen w 2022.

ceny malin 2021

Jak widać cena sprzedaży mrożonek jest dwukrotnie wyższa niż średnia cena zakupu surowca latem. Ceny malin jesiennych były średnio nieco wyższe. Co więcej w tym sezonie wysoki popyt na koncentrat malinowy w znaczący sposób wpłynął na zmniejszenie dostaw surowca do mrożenia, a co za tym idzie na produkcję. W związku z powyższym możemy spodziewać się kolejnych wzrostów cen. Pytanie tylko, w którym momencie zostanie osiągnięta graniczna cena dla odbiorców mrożonych malin?

Miniony sezon malinowy po raz kolejny potwierdza, że stabilizacja służy wszystkim uczestnikom rynku. W przeszłości zdarzało się, że po rekordowych cenach surowca mroźnie nie były w stanie sprzedać produktu przetworzonego. Z kolei ten sezon zachęca do nasadzeń, a sceptycy twierdzą, że czeka nas malinowy kryzys. Zawsze jest coś po środku. Stabilizacja i kontraktacja tak naprawdę przynosi korzyści także przetwórcom. Odbiera natomiast możliwość maksymalizacji zysków kosztem producentów w latach niezwykle urodzajnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here