Rewitalizacja rynku hurtowego w Sandomierzu

Rynek hurtowy w Sandomierzu

Rynek Hurtowy w Sandomierzu kojarzony jest niestety bardziej negatywnie przez sadowników. Ma jednak szansę w niedalekiej przyszłości zacząć pracować na pozytywne opinie.

To za sprawą rewitalizacji całego obiektu. Dzięki funduszom unijnym i decyzji rady miasta, hurt ten będzie gruntownie zmieniony. Przebudowa giełdy rolnej w Sandomierzu została zaplanowana na 2021 rok. Zostanie zrealizowana w ramach rewitalizacji miasta przy udziale pieniędzy unijnych. Połowa środków pochodzi z funduszy unijnych (10 milionów zł) druga połowa z budżetu miasta (10 milionów zł).

Modernizacja placu zakłada między innymi wymianę nawierzchni, wybudowanie sieci kanalizacji deszczowej, elektrycznej oraz montaż nowego oświetlenia. Warunki mają ulec diametralnej poprawie. Burmistrz Marcin Marzec powiedział, że w celu uszczelnienia systemu poboru opłat rozważane jest wprowadzenie rozwiązania elektronicznego. Zwiększyłoby to dochody z placu targowego. Niewykluczone, że wtedy doszłoby do obniżenia cen za wjazd na giełdę. – Jednak na razie są to tylko planyzaznaczył burmistrz Marzec.

Wielu sadowników z okolicy patrzy z nadzieją w przyszłość. Nowy rynek i nowy standard sprzedaży ma przyciągnąć więcej kupujących i podnieść status tego miejsca, a co najważniejsze ceny zbytu płodów rolnych. Znajdują się także pesymiści, którzy mówią, że nic się nie zmieni, a za nowy standard zapłacą w biletach.

Karol Pajewski
Źródło: radio.kielce.pl oraz palmett.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności