Tradycyjne, drewniane paliki wracają do łask?

paliki drewniane

Wysokie ceny środków produkcji każą szukać tańszych rozwiązań. Trend można również zaobserwować w wyborze podpór do drzewek. Producenci palików są zdania, że sadownicy wracają do drewna…

Wysokie ceny tyczek bambusowych czy metalowych rozwiązań do wspierania drzewek sprawiają, że sadownicy wracają do drewnianych palików. To najprostsze rozwiązanie nadal jest najtańsze. Dziś dominują ceny od 3,50 do 4,00 złotych za sztukę. Jednak nie zawsze dostaniemy potrzebną ilość od ręki.

Jak dowiadujemy się od dużego producenta, zamówień ze strony sadowników z zagłębia grójeckiego jest bardzo dużo. Nasi rozmówcy potwierdzają, że sadownicy wracają do drewna. Zarówno w przypadku palików o mniejszych średnicach (3 – 4 centymetry) do konstrukcji sadowniczych. Ale także tych grubszych – wolnostojących.

Znacznie wyższe są ceny palików toczonych. Przykładowo za toczony palik o średnicy 4 centymetrów i długości 2,5 metra musimy dziś zapłacić około 9 złotych. Ceny są wypadkową sytuacji na rynku drewna. Zdaniem producentów będzie jeszcze drożej. Porównywalne są ceny rozwiązań metalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here