Ukraińcy kupili polską mroźnie. Dziś wygaszają produkcję i zwalniają pracowników

warzywa

Nowy właściciel polskiej mroźni w Kaliszu kupił zakład, ale dziś zamierza wygaszać jego produkcję. Pracę stracą 54 osoby…

Jesienią media branżowe obiegła informacja, że ukraińska spółka Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) przejęła polską firmę Nordis. Firma produkowała lody oraz mrożonki z owoców i warzyw. Do firmy Nordis należała między innymi mrożnia Calfrost w Kaliszu, która specjalizowała się w produkcji mrożonych warzyw.

Jak informuje lokalny portal faktykaliskie.info, początkowo nowy właściciel zapewniał, że będzie inwestował w moce produkcyjne w Polsce. Pomimo faktu, że zakład był w dobrej kondycji finansowej nowy właściciel zdecydował o jego zamknięciu. 54 osoby wraz końcem czerwca zostaną bez pracy.

Pracownicy chcą ratować zakład, a nowy właściciel z Ukrainy twierdzi, że nie ma takiej możliwości. Calfrost nie jest w stanie upadłości i nie ma długów. Produkcja będzie wygaszana, a linie produkcyjne najprawdopodobniej zostaną sprzedane. Być może nieruchomości również.

Firma Trzy Niedźwiedzie specjalizuje się w produkcji lodów i gotowej zamrożonej żywności (pierogi/pyzy/krokiety). Być może właściciel nie chce poszerzać oferty o mrożone warzywa, być może powody są inne…

źródło: www.faktykaliskie.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here