„Przechowalnictwo jabłek. Praktyczny przewodnik” już dostępny!

przechowywanie jabłek
„Przechowalnictwo jabłek – Praktyczny przewodnik” pod redakcja dr K. Rutkowskiego i A. Paradowskiego ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa Plantpress. Autorzy starli się tak dobrać tematy, aby przedstawić najbardziej istotne zagadnienia, które wpływają bezpośrednio na sukces w przechowywaniu owoców.

Przewodnik jest już dostępny w sklepie Plantpress.pl (przy składaniu zamówienia wprowadź kupon rabatowy MPSSAD i ciesz się darmową wysyłką!).

Dlaczego warto ją nabyć? Zachęcamy do obejrzenia VIDEO.

Jak piszą autorzy, staraliśmy się tak dobrać tematy, aby przedstawić najbardziej istotne zagadnienia, które wpływają bezpośrednio na sukces w przechowywaniu owoców. Staraliśmy się wskazać także te momenty całego sezonu, w których pojawia się najwięcej wyzwań, ale też sposobności do popełnienia błędów, po to, aby w przyszłości można ich było uniknąć. Z założenia, naszym zamiarem jest przekazanie praktycznej wiedzy, którą sadownicy wykorzystać mogą w swoich sadach i obiektach przechowalniczych. Dlatego prezentujemy szereg luźnych artykułów, które dają wielopłaszczyznowe spojrzenie na problemy związane z przechowalnictwem jabłek. Opisom towarzyszy duża liczba zdjęć, tabel i schematów – wszystko po to, aby zilustrować dane zagadnienie i ułatwić jego zrozumienie.

Część zamieszczonych materiałów to zaktualizowane wersje artykułów, które w przeszłości pojawiły się w miesięczniku „MPS Sad”, cześć – to zupełnie nowe opracowania powstałe na potrzeby tej publikacji. Zdajemy sobie sprawę ze złożoności tematu oraz ilości zagadnień, które warto byłoby omówić. Mamy nadzieję, iż nasz wybór zasłuży w oczach Czytelników na
tytuł Praktycznego Przewodnika. Pozostajemy również otwarci na Państwa sugestie i uwagi, po to aby w przyszłości, przygotowując uaktualnienie materiału, wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska sadowniczego. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Państwu
„owocnej” lektury.

dr Krzysztof P. Rutkowski
i Adam Paradowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here